Dalšími metodami, které doplňují mozaiku vytrvalostního tréninku jsou metody opakovací. Podobně jako u intervalových metod se střídá zatížení a odpočinek, odlišností je, že při opakovací metodě dochází v přestávkách k úplnému nebo téměř úplnému zotavení, z hlediska tepové frekvence a obnovy energetických zásob.
Již za necelé dva měsíce se pod Chatou Javorový v Moravskoslezských Beskydech ozve startovní výstřel druhého ročníku jednoho z nejextrémnějších běžeckých závodů u nás – MČR ve skyrunningu Hyundai Perun Skymarathon. Dnes (12.3.2015) je poslední možnost získat s registrací také účastnické triko.
O tom, jak reaguje naše srdce na fyzické zatížení, ať už je naším cílem trénink a zlepšení kondice nebo jen redukce tělesné hmotnosti se dozvíte v rubrice Zátěžová diagnostika.
Může postavení chodidla ovlivnit způsob naší chůze? Můžeme mít díky typu chodidla dispozice ke vzniku vbočených palců? Mohou naše nohy způsobovat bolesti zad a migrény?
Za krásného jarního počasí se v neděli 8. března uskutečnil již 49. ročník Jarního běhu a 13. ročník Memoriálu Lucie Náprstkové v přespolním běhu.
Může! Ale neberte si je s sebou na trénink na vodítku nebo v klícce. I když věřím, že přítomnost zvířecího parťáka by vás také dokázala povzbudit k lepším výsledkům, jistější bude, když do své běžecké přípravy zařadíte pravidelné cvičení jógy, v níž se takto označují dvě ze cvičebních pozic (asán).
Nejčastěji používanou metodou rozvoje vytrvalosti u rekreačních a výkonnostních sportovců jsou kontinuální (nepřerušované) metody tréninku. Tyto metody jsou stále základem tréninku u špičkových vytrvalců.
Sledování tepové frekvence je běžnou součástí tréninku profesionálních, ale i amatérských (hobby) sportovců. Je dobré mít povědomí o tom, jaké probíhají změny v srdeční frekvenci v nezastavitelném procesu stárnutí, nejen z důvodů tréninkových, ale zejména zdravotních.
Trailové a horské běhy v posledních letech zažívají neobyčejný boom. Čím dál více běžců preferuje ve volném čase trávit běžecké tréninky v přírodě mimo město, protože to běžcům nabízí zcela jiný zážitek než silniční běhání ve městech.
Běháte rádi horskými pěšinami, stoupáte na vrchol a sbíháte dolů? Kde jsou vaše hranice, si můžete vyzkoušet 16. května na ultra trail závodu CUTT v Jeseníkách. 73 kilometrů a více než 3500 metrů převýšení. Jdete do toho? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku a startovné může být vaše.