student žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. K běhání se dostal jako slepý k houslím, a protože kolem domova neměl žádné roviny, začal běhat po horách. Nejoblíbenější trasy má do 30 km, co možná nejvíce vertikálně a v co možná nejfotogeničtějším prostředí (protože fušuje mimo běhu také do fotografického řemesla). Cílem běhu, nebo spíš sportu jako takového, je pro něj vyčištění hlavy od okolního světa a chvíle pro sebe sama.
„Pan trenér“ ing. Jan Kervitcer oslavil v pátek 10. února významné životní jubileum. V plné trenérské práci se dožil 80 let. Výročí je o to neuvěřitelnější i tím, že „trenéřině“ se věnuje již přes 60 let. Přinášíme při této příležitosti rozhovor, který vyšel v našem časopise v roce 2021. Do textu jsme doplnili několik gratulací jeho svěřenců. A za nás samozřejmě připojujeme: „Vše nejlepší Kervi! A mnoho dalších úspěšných sezón!“
Dvě stě sedmdesát pět kilometrů s šestnácti a půl kilometry převýšení může být pro nejednoho běžce slušná měsíční porce. Linda Beniačová s Martinou Dvořákovou ji zdolaly během osmi dní na jednom z nejkrásnějších etapových závodů světa – Transalpine Run – a dokončily jej na krásném čtvrtém místě. Jak se na takové závody připravit, co je na Transalpine Runu tak neobyčejného a jak celý tento závod probíhal? Nejen na to jsme se zeptali Lindy Beniačové.
Vrchol zimního přípravného období pro jedny, klasická závodní sezóna pro další. I v únoru se přepisovaly světové listiny rekordů, v tuzemsku se na ještědském hřebenu běžela vůbec první zimní čtyřiadvacetihodinovka, představovaly se obuvnické novinky pro (nejen) nadcházející tokijskou olympiádu, nebo se kvůli Covidu-19 (koronaviru) rušily další významné sportovní akce.