Fyzioterapeutka, specializující se na léčbu běžeckých zranění a sportovní fyzioterapii. Zároveň je také běžkyní a všestrannou sportovkyní. Běhá v české skyrunningové a towerruningové reprezentaci. Ve své ordinaci www.fyziokinesis.cz se věnuje analýze běhu, léčbě pohybového aparátu a pánevního dna. Samozřejmostí je zde celostní psychosomatický přístup.
Jste po zranění a máte strach začít znovu běhat? Začínáte s během, ale máte obavy, zda budete běhat správně? Chcete se zrychlit nebo zlepšit techniku, ale nevíte, jak na to? Po/při běhu vás něco bolí? Chcete se jen preventivně ujistit, že děláte vše správně? Pokud se vám honí v hlavě tyto otázky, je vyšetření běhu pro vás tou správnou cestou. Pojďme si říci, jak takové vyšetření probíhá a jak vám může pomoci.
Nejste si jisti, zda už nadešel ten správný čas na výměnu vaší běžecké obuvi? Pořídili jste si nové boty a něco vás z nich začalo bolet? Jaký vliv může mít bota na vznik zranění? Podobných otázek by se našlo jistě mnoho, pojďme se na to podívat.
Bolest „kyčlí“ při nebo po běhu jistě už někdy řešil každý z nás. Byly to ale opravdu kyčelní klouby? Pojďme se společně podívat na to, co vše nás v oblasti kyčlí může zlobit a jak to řešit.
Ráno vás bolí první kroky, bolest vychází zespoda paty a rozlévá se do plosky směrem k prstům, při propnutí a napnutí špičky vás nepříjemně píchá, někdy vadí dlouhé stání? Je možné, že se u vás rozvinula plantární fasciitida.
Zdravá chodidla jsou pro běžce nesmírně důležitá. Mezi jednu z nejčastějších vad nohy patří právě plochonoží. Co jsou to ploché nohy a v čem je s nimi problém? Je možné je řešit? Jak je to s plochonožím u dětí? Je vhodné používat ortopedické vložky?
Možná se vám to bude zdát překvapivé, ale dechový stereotyp to, jakým způsobem dýcháme, může mít zcela zásadní vliv na naši techniku běhu. Dechem může být tedy ovlivněna nejen naše výkonnost, ale také to, zda se u nás rozvine běžecké zranění, nebo ne. Jak je to možné?
O potížích s pánevním dnem se moc nemluví, jeho poruchy jsou ale v celku časté, obzvlášť u sportovních aktivit bohatých na dopady, skoky, odrazy. Problémy se projevují nejčastěji u žen po porodu nebo v menopauze, ale mohou být i u mužů. Řešením není skončit s běháním a sportem. Pojďte si přečíst, jak můžete své problémy řešit nebo jim předcházet.
Potíže s koleny, ranní ztuhlost Achillovy šlachy, píchání v plosce nohy či nevysvětlitelné bolesti zad… Ano, řeč je o strašáku snad každého běžce o běžeckém zranění. Bohužel i běh má svou stinnou stranu, kterou mnozí z nás zažili na vlastní kůži.
Zhruba polovina běžců bývá v rozmezí dvou let zraněna, což je dosti znepokojující.
Zajímá vás, jak často jsou běžci zranění, jaká část těla to nejčastěji odnese a jaké jsou rizikové faktory, které zranění mohou způsobit nebo naopak odvrátit?
Tento článek vás seznámí s výsledky běžeckého dotazníku, jehož se zúčastnilo téměř 400 českých běžců vytrvalců.
Každý z nás jsme nějaký, nikdo není rovný přesně podle šablony a pravítka. Někdo má jedno rameno výše, jiný se hrbí v zádech, uklání se ke straně nebo rozdílně zatěžuje jednu nohu.
Každý z nás si někdy prošel nějakým tím zraněním a zná ten pocit bezmoci, kdy si neví rady a na koho se obrátit. Fyzioterapie je obor, který myslí na člověka nejen jako na hromadu masa a kostí. Komplexní pohled na pohybový aparát i psychiku člověka, náprava a prevence špatných návyků a mnoho dalšího vám nabídne právě tento obor.