Tomáš běhá rád celý (už docela dlouhý) život. Ať už (dříve hlavně) při jiných sportech, zpočátku fotbalu, na lyžích, triatlonu. Tak teď především samostatně a nejraději v terénu, na trailech a také na závodních tratích i s dětmi. A má štěstí, že běhání může (občas) spojit s prací sportovního novináře. Vystudoval (kdysi) Fakultu žurnalistiky UK v Praze, působil ve sportovních redakcích od Metropolitanu přes MF Dnes a Deníky, kam psal z mnoha olympiád i různých mistrovství světa. Posledních deset let „na volné noze\ nebo jako "agentura" spolupracuje s řadou médií i organizátorů akcí.
Petr Pechek je fenoménem české běžecké scény, ale jen dalším z členů běžeckého rodu. Kdy poprvé porazil tátu a jak učí běhat synka? A s jakým tréninkem dokáže patnáct let běhat maraton okolo 2:20? O tom jsme si povídali u piva. Při běhu bych mu nestačil, ale to asi nikdo…
Zatímco marocký expres Hicham Amghar finišoval do cíle desítky pražského Birell Běhu na 10 km, Trevor Wallinger měl za sebou přesně půlku trati. Nakonec si zapsal čas 52:18. Ale i on se dostal na stupně vítězů, jako třetí nejlepší v kategorii 70+. „Jen o půl minuty horší než před třemi lety, jsem spokojený. Byl jsem trochu zraněný a nemohl tolik běhat,“ usmíval se nadšený Trevor.
Jak cestovatel a etnograf Emil Holub z Holic svého času objevoval Afriku, tak si mohou připadat dva jihočeští běžci. Jenom o sto padesát let později. Po keňských zkušenostech se David Vaš a Jiří Csirik letos vydali do Etiopie.
Tři měsíce běžeckého života na africké náhorní planině. Střih. Skoro tři sta padesát hodin ve střihacím programu. Střih. Běžci v Etiopii – druhý film jihočeského běžce Jiřího Csirika chystá premiéru. Už 17. června v sále pražského kulturního domu Kyje s bohatým doprovodným programem.
Jak cestovatel a etnograf Emil Holub z Holic svého času objevoval Afriku, tak si mohou připadat dva jihočeští běžci. Jenom o sto padesát let později. Po keňských zkušenostech se David Vaš a Jiří Csirik letos vydali do Etiopie.
Petr Soukup, vicemistr světa v Ironmanu z Havaje 2017 a držitel nejlepšího českého času na této trati (8:41:41) z loňska, špičkový vytrvalec, hrdina dokumentárního filmu #226nakrev, ale i vystudovaný a praktikující fyzioterapeut, vystoupí se svojí přednáškou na outdoorovém festivalu Obzory v Praze na Filozofické fakultě 10. a 11. listopadu. I to je důvod, proč tam vyrazit.
Rodinný regionální závůdek, nebo do široka daleka vyhlášená prestižní výzva? Pohodové proběhnutíčko pro každého, pořádný terénní závod, anebo dokonce až extrémní distanc? Všechno v jednom. Najdete na Pyšelském kopečku, letos 25. dubna.