ADRA běh: Na Ladronce padaly rekordy pro dobrou věc.

První říjnovou neděli se konal již třetí ročník charitativního ADRA běhu, tentokrát se běželo na pražské Ladronce.

Díky celé akci se podařilo vybrat 74 386 Kč

Ačkoliv se den před závodem konal na stejném místě komerčně úspěšnější závod série Runtour, tak se běžeckého závodu zúčastnilo téměř 250 běžců, které ani déšť neodradil a to včetně 56 dětí, pro které byl připraven také závod a pro vítěze i krásné ceny. Na své se tedy přišli i ti nejmenší. Díky celé akci se podařilo vybrat 74 386 Kč, které pomůžou v případě mimořádných událostí či humanitárních katastrof jak u nás, České republice, tak v zahraničí. Celá akce byla koncipována jako happening pro celé rodiny s dětmi.

Kromě běžeckých závodů byl na programu bohatý doprovodný program

Kromě běžeckých závodů byl pro účastníky akce přichystaný také bohatý doprovodný program. Malí i velcí se mohli seznámit prostřednictvím vědomostních soutěží a kvízů s tématem humanitárních katastrof a mimořádných událostí. Ti nejmenší si mohli něco namalovat a odnést s sebou domů na památku v oblíbeném výtvarném koutku, nebo naopak si mohli nechat něco pěkného namalovat na obličej.

Jedná se o charitativní závod na podporu při humanitárních katastrofách v ČR a v zahraničí. Více informací o ADRA běhu najdete v termínovce.

Pohodovou atmosféru již podruhé navodil svým příjemným hlasem a pozitivním přístupem moderátor Jan Smetana, a to opět bez nároku na honorář. Díky mnoha sponzorům byly pro běžce přichystány hodnotné ceny a velmi štědrá tombola. Troufám si říct, že se každý kromě dobrého pocitu i odnesl nějakou pozornost domů 🙂

Na 12 km dlouhé trati kralovatl Tomáš Hudec a Jana Mládková

Za muže se na prvním místě 12 km běhu umístil Tomáš Hudec, a to s časem 38 minut 6 sekund, čímž vylepšil loňský čas 39 minut 25 sekund Vojtěcha Bližnáka. Nutno ale podotknout, že minulý rok se běželo pouze 10 km. Na druhém místě se umístil Vojtěch Bližňák, který to celé zaběhl za 41 minut 16 sekund a na bronzovém místě skončil Robert Ichman s časem 42 minut 5 sekund.

Všem ženám zase utekla Jana Mládková s časem 49 minut 15 sekund, dále Julie Roznosová, která 12 km trať zaběhla jen o pár sekund déle, a to s časem 49 minut 56 sekund, a jako třetí skončila Klára Popovová s časem 54 minut 39 sekund.

Ve vedlejším závodě na 4 km se nejlépe umístili mezi muži Michal Pressl, Tomáš Hadžega a Jakub Foltýn. Mezi ženami pak Katarína Midulová, Kateřina Horníková a Markéta Dubská. Ve štafetě, kterou vždy utvořili tři běžci, a každý z nich uběhl 4 km, byl nejrychlejší tým pod názvem PaRaP.