Tipy redakce

PVZP RUNTOUR VIRTUÁLNÍ CHARITATIVNÍ BĚH na pomoc městům v boji s COVID-19!

Boj proti COVID-19 není jednoduchý, ale pokud se do něj zapojí co nejvíce lidí, společně to zvládneme! RunTour si pro vás připravila virtuální charitativní závod! Výtěžek půjde do měst, které by za normálních okolností byly termínově nejblíže – Ústí nad Labem (nákup techniky pro vzdálené měření teploty) a Brno (pomoc lidem bez domova).

Skvělá akce pro všechny běžce: Získejte náramek Honor Band 5 zdarma!

Trénujte spolu! Ať už makáte doma nebo se jdete proběhnout, vezměte partnera a užijte si sportovní aktivitu společně. K hodinkám Honor MagicWatch 2 nyní v Mobil Pohotovosti dostanete fitness náramek Honor Band 5 v hodnotě 990 Kč zdarma! Ideální výbava pro všechny sportovce a dobrodruhy. Vybavte se těmito skvělými fitness produkty a zlepšujte své sportovní výkony.

Na nový štafetový závod Run Labe Run vás zve Miroslav Kutý, ředitel závodu

Nový štafetový závod vedoucí kolem Labe ze Špindlerova Mlýna k Děčínskému zámku odstartuje 29.8. Týmy budou poskládané až z 12 běžců a ti si rozdělí celkovou porci 380 km. Vyzpovídali jsme ředitele závodu Míru Kutého, který prozradí všechny detaily.

Šestý NoMen Run lehce pozměnil trasu. Závod byl vyprodaný za 4 minuty.

V sobotu 18. dubna 2020 zahájí běžecký štafetový závod NoMen Run druhou pětiletku. Do šestého ročníku čistě dámské akce se zapojí 120 týmů. Zájem byl letos enormní, už čtyři minuty po začátkuonline přihlašování byla kapacita naplněna, a pod čarou zůstaly další desítky týmů. Trasa závodudlouhá 88 kilometrů se dočká několika dílčích změn.

PVZP RunTour klepe na dveře! Přidáš se letos i ty?

9. ročník největšího běžeckého seriálu pro rodiny s dětmi a začátečníky – PVZP RunTour – již za měsíc jako první odstartuje běžeckou sezónu v osmi městech po celé České republice. Do nové sezóny vstupuje v novém „kabátu“. S novým generálním partnerem, novým závodem a několika novinkami.

CRAFT opět získal ocenění v prestižní anketě ISPO Award 2020!

Švédská značka CRAFT úspěšně pokračuje v tažení za sbíráním ocenění v anketě prestižního sportovního a outdoorového veletrhu ISPO. Letos získal rovnou dvě!

Nový ženský rekord na Kilpi LH24

9. ročník Lysohorské „čtyřiadvacítky“ je za námi. Díky malému množství sněhu závodníci kolem Lysé hory kroužili pekelně rychle a tak jsme se v ženské kategorii dokonce dočkali nového traťového rekordu v podobě dvanácti kol. Tomáš Štverák, vítěz mužské kategorie, Lysou horu zdolal 13,5x, což je historicky 3. nejlepší výkon.

Nové Suunto 7 – smartwatch nebo sporttester?

Finský expert na sportovní hodinky Suunto přichází letos v zimě s horkou novinkou. Generace Suunto 7 je propojením dvou světů. Toho sportovního, dobrodružného, kde jde o každou sekundu a běžného pracovního, kde využijeme všechny chytré vychytávky.

Trénujte s podporou kvalitní stravy

Vyvážená strava a pravidelný pohyb jsou základní kameny zdravého životního stylu. Bez nich nebudete kvalitně žít, hubnout ani sportovat. Zdravé tělo totiž potřebuje obojí. Pohyb a kvalitní zdravé jídlo. Co jíst před a po fyzické aktivitě?

Transylvania 100 – nádherný extrém v srdci rumunských karpat

Ještě nemáte běžecké a cestovatelské plány na květen 2020? Přinášíme Vám inspiraci na jedinečný závod v Rumunských Karpatech – Transylvania Ultra trail. Tento závod se pro mnohé české i slovenské běžce stává stále víc populárnější především díky nevšedním zážitkům, a tak se i letos můžeme těšit na početné zastoupení našich ultra běžců.

Roclite G 345 GTX získal ocenění footwear of the year

Speed hikingový model ROCLITE G 345 GTX získal ocenění nejlepší bota roku v prestižním britském časopise THE GREAT OUTDOORS.

Osobnosti
Jirka Čípa: Výsledek na CCC je pro mě největší individuální sportovní úspěch

Přestože se závodním běháním začal teprve nedávno, platí v poslední době, že pokud se na nějakém domácím závodě objeví, přepisují se traťové rekordy a ostatní soupeří „až“ o druhé místo. A úspěšný je i v zahraničí – vloni vybojoval mimo jiné 9. místo na MS v ultratrailu a 4. místo na MS v dlouhém horském běhu, letos byl na silně obsazeném MS v ultratrailu 20., zvítězil v traťovém rekordu na trati Kalser Tauern Trail v rámci rakouského závodu GGUT a na konci srpna doběhl na 3. místě v prestižním závodě CCC, jednoho ze závodů slavného UTMB. To je jen zlomek úspěchů Jirky Čípy, člena Salomon/Suunto týmu a v současnosti asi nejlepšího českého trialového běžce.

Běžecké produkty ALPA nyní můžete vyzkoušet v nové prodejně ve Velkém Mezřičí!

Český výrobce legendární francovky, kosmetických výrobků, ale třeba i masážních emulzí pro běžce otevírá novou podnikovou prodejnu.

Běhání v zahraničí
Nepropásněte nejlevnější REGISTRACI na Pirin Ultra – ultratrail divokými a neprobádanými horami v Bulharsku

Pirin Ultra je závod divokými bulharskými horami, který nabízí pořádné dobrodružství i klid na rozjímání, vede navíc oblastí vedenou v UNESCO. Závod je součástí MIGU Run Skyrunner World Series a můžete na něm získat body na UTMB.

Předplatné Světa běhu pro všechny členy České skyrunningové asociace

Časopis Svět běhu a web www.SvetBehu.cz se stává partnerem České skyruningové asociace (CZSA). S tím přichází i výhody pro všechny členy této asociace, a sice roční předplatné časopisu Svět běhu zdarma.